Havşa Delikli Mıknatıs Çeşitleri

Bir neodim mıknatısı kısacası tek mıknatıstır. Her zaman gördüğümüz normal mıknatıslardan çeşitli meydana gelen birşey, muhteşem manyetik işlevi sebebiyle “Mıknatıs Kralı”olarak adlandırılması. Nd-Fe-B, katı ve kırılgan meydana gelen birden fazla nadir toprak elementleri Nd, Fe ve B içeren. Yüzey oksidasyon ile rahatlıkla aşındığından, NdFeB mıknatısı kaplanmalıdır. Yüzey kimyevi pasivasyon en güzel arıtma yollarından biridir.

Havşa delikli Mıknatısın En Önemli Özeliklerinden  bir tanesi olan delik yuvasının vidalama ve mantolama amaçlı tasarlanmış olması kullanılacak olan alan için daha kolay mantolama sağlamaktadır Ergonomik yapısıyla her alanda rahatlıkla kullana bilirsiniz Nikelaj Kaplama olması daha uzun süre kullanım sağlar

HAVŞA DELİKLİ NEODYUM MIKNATIS FİYATLARI

Birim hacim başına düşük manyetik enerji rezervine sahiptir, bu da düşük frekans, dik cereyan ve dik güç bandı sınırlarında dik manyetik enerji yoğunluğu isteğinde kullanımını kısıtlar. Dik frekans, düşük güç ve fit cereyan sahası yüzeyi amaçlı ek olarak uygundur. Nikel-çinko radyoda anten çubuğu ve ortada frekans transformatörü çekirdeği olarak kullanılabilir ve TV alıcısında hat taşıyıcı transformatör çekirdeği olarak mangan-çinko kullanılabilir. Ek olarak, narin manyetik kontakt hatlarında sensör ve filtre göbeği ilave etmek amaçlı de kullanılır. Dik frekanslı manyetik kayıt dönüştürücü, uzunca yıllardır kullanılmaktadır.

HAVŞA DELİKLİ NEODYUM MIKNATIS ÇEŞİTLERİ

Nadir toprak daimi mıknatıs malzemesi olarak, neodim mıknatısı çok dik tek manyetik enerji ürününe ve zorlayıcı kuvvete sahiptir. Benzer sürede, dik enerji yoğunluğunun avantajları çağdaş endüstride ve elektronik teknolojisinde kullanılan Nd-Fe-B sabit mıknatıs malzemesini önemsiz kılar; bu da minyatürleştirmeyi, hafif ve ince aletleri, elektroakustik motorları, manyetik ayırma mıknatıslanmasını ve diğerlerini olası kılar ekipmanı. Neodim mıknatısın avantajı, dik maliyetli performansı ve muhteşem mekanik özellikleridir. Nd-Fe-B’nin dezavantajı, iş sıcaklığının düşük olması, hararet özelliklerinin düşük olması ve toz haline getirilmesi ve aşınmasının pratik olmasıdır. Basit bileşiminin gereklerini karşılamak amaçlı kimyevi bileşimini ayarlayarak ve yüzey işlemlerini uygulayarak iyileştirilmesi gerekir.

18 Nisan 2022 Blog Yorum Yap , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,