Elektro Mıknatıs

elektro mıknatıs
elektrikli mıknatıs

Elektro Mıknatıs daimi mıknatıslar gibi imal edilmemektedir. Elektro Mıknatıslar geçmişte ve günümüzde bir çok elektronik araç ve ekipmanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. 1994 Yılında Pirelli’nin Carl Lewis’li Kontrolsüz güç, güç değildir reklam sloganında olduğu gibi mıknatıslarda da aynı durum söz konusudur. Mıknatısın çok güçlüsü olması her zaman avantaj sağlamamaktadır, o gücü kontrol etmek büyük bir iştir. Elektro Mıknatıs  doğal mıknatısın aksine ortada ve gövde özel alaşımlı çelik nüve içi bakır sargı ile üretilmektedir. Bakır telin kalınlığı ve spir sayısı elektro mıknatısta geçecek akımı ve voltajı belirler. Elektro mıknatıslarda mantık elektrik verdinizde mıknatıslanma özelliği kazanan elektrik akımını kestiğinizde demanyetize özelliği olan elektrik tipli mıknatıs modelidir. Bu elektro mıknatıslar devasa büyüklükte imal edilebilir daha çok hurda mıkantısı olarak bilinir. Tonlarca ağırlıkları tek bir hamlede taşıyabilir.

Elektro Mıknatıslar imal edilirken içine 1 adet daimi mıknatıs koyularak etrafına ters kutup olacak şekilde bobin sarılırsa elektrik vermeden tutma yapıp elektrik verdikten sonra mıknatıslanma özelliğini geçici olarak kesebilen elektro mıknatıslı ürünler de mevcuttur. Daha iyi anlayabilmeniz için elektro mıknatısın tam ters mantığında çalışan kendiliğinden mıkantısı olan elektro mıknatıslarda mevcuttur diyebiliriz.

Çok güçlü elektro mıknatıslar imal edilirken güç kaynakları, UPS cihazları gerekmektedir. Elektrik kesintisinde bir iş kazası olmaması için.

Büyük elektro mıknatıslarda güç kaynakları kademeli veya varyak trafo ile çalıştırılabilmektedir.

Elektro Mıknatıs ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

05444740448

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.